Дома Фудбал Репрезентации Аларм во Шпанија: Вакво нешто не им се случило 25 години!

Аларм во Шпанија: Вакво нешто не им се случило 25 години!

Трикратниот европски шампион Шпанија го има најслабиот старт после 25 години на едно ЕП.

Шпанија не успеа да победи во првите две кола, а последен пат такво нешто им се случило во 1996 година во Англија. „Црвената Фурија“ има два бода од можни шест и за нив дуелот со Словачка ќе биде како финале. Она што посебно загрижува е што Шпанија после 180 минути има постигнато само еден гол.

Кога пред 25 години го имаа најслабиот старт Шпанците стигнаа до четвртфиналето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…