Дома Фудбал Германија Алаба го напушта Баерн, конечно пронајде клуб кој ќе му даде неверојатна плата

Алаба го напушта Баерн, конечно пронајде клуб кој ќе му даде неверојатна плата

Австријскиот фудбалер Давид Алаба на крајот од оваа сезона најверојатно ќе го напушти Баерн.

На Алаба му истекува договорот со Баварците на крајот од сезона, а во меѓувреме не успеаа да постигнат договор за продолжување на соработката. Алаба се поврзуваше со Барса и Реал, но се чини дека од трансфер во Шпанија нема да има ништо.

„Билд“ вечерва објави дека Алаба веројатно кариерата ќе ја продолжи во ПСЖ кои е спремен да ги исполни неговите барања што се однесува на платата.

Имено, Алаба сака плата од 20 милиони евра, а Баерн, Реал и Барса не се подготвени за тоа. Сепак, Парижаните се спремни да ја исполнат желбата на Алаба и бесплатно да го донесат следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Голеада на „Олд Трафорд“: Јунајтед го елиминира Ливерпул🎥

Манчестер Јунајтед и Ливерпул одиграа фантастичен меч со пет гола во ФА Купот, а на крајот…