Дома Трансфер зона Ако пропадне трансферот на Ренато Санчез, Милан има резервен план

Ако пропадне трансферот на Ренато Санчез, Милан има резервен план

Раководството на Милан има план Б, во случај да не успеат да го комплетираат трансферот на Ренато Санчез од Лил, пренесува „Газета дело Спорт“.

Ренато Санчез има договор со „росонерите“, трансферот беше пред реализација, но во трката се приклучи Пари Сент Жермен, кој нуди многу повеќе пари.

Поради тоа Милан има резервен план, а станува збор за ѕвездата на Сасуоло, Хамед Траоре.

Станува збор за 22 годишен офанзивен фудбалер, кој оваа сезона блесна во Серија А и може да игра на повеќе позиции.

Раководството на Милан веќе имало средба со неговиот агент и наскоро ќе испратат понуда до Сасуоло, кој за слободата на фудбалерот бара 30 милиони евра.

Траоре може да игра на крилните позиции, но и како офанзивен играч за врска, позиција која Милан сака да ја засили во летниот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…