Дома Фудбал Азар ќе биде „жртва“ на Килијан Мбапе

Азар ќе биде „жртва“ на Килијан Мбапе

Килијан Мбапе сака да го заземе местото на Еден Азар во нападот на Реал Мадрид, пренесува „АС“.

Весникот тврди дека Мбапе му порачал на „кралевите“ дека ако се пресели во Реал сака исклучиво да игра на левата страна, бидејќи таму се чуствува најсилен.

Тоа значи дека Един Азар, кој се уште го нема покажано својот потензијал во Реал, ќе мора да ја менува својата позиција на теренот.

Белгиецот пристигна во Реал во 2019 година за 100 милиони евра, но поради честите повреди не ги опавда очекувањата.

Поради тоа „кралевите“ на лето можат да се одлучат за негова продажба, доколку успеат да го договорат трансферот на Мбапе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…