Дома Трансфер зона Адама Траоре е голема желба на Конте

Адама Траоре е голема желба на Конте

Тотенхем е силно заинтересиран за шпанскиот репрезентативец, Адама Траоре, пренесуваат медиумите на Островот.

Крилниот играч на Вулверхемптон е голема желба на Антонио Конте, кој смета дека одлично би се вклопил во неговиот стил на игра.

Тотенхем на Траоре му понудиле договор до 2026 година и далеку поголема плата, но пречка за трансферот е тренерот Бруно Лаге, кој сака да го задржи до крајот на сезоната.

Тотенхем е подготвен да плати 25 милиони фунти за Шпанецот и да го донесе до крајот на зимскиот преоден рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…