Дома Фудбал Англија Агуеро си ја доби казната: Еве колку натпревари ќе паузира!

Агуеро си ја доби казната: Еве колку натпревари ќе паузира!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро е казнет со четири натпревари поради бруталниот старт над Давид Луиз за време на дербито.

Агуеро во завршните моменти од мечот брутално стартуваше над Давид Луиз, за што заработи црвен катон, а денес ја дозна казната од Дисциплинската комисија.

Аргентинецот ќе паузира четири натпревари, а тоа значи дека ќе ги пропушти натпреварите со Лестер, Ватфорд, Арсенал и Хал.

Нахнадно ќе биде одредена казната за Фернандињо, кој поради физички напад над Фабрегас исто така заработи црвен картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Чави откри кога Меси ќе донесе одлука каде да продолжи

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Tренерот на Пари Се…