Дома Топ вести Агентот: Тиаго Силва може да се врати во Милан!

Агентот: Тиаго Силва може да се врати во Милан!

Тиаго Силва важи за еден од најдобрите дефанзивци во светот, но во последно време се почести се шпекулациите дека Бразилецот би можел да го напушти ПСЖ на крајот на сезоната.

Агентот на дефанзивецот откри дека не постојат преговори за продолжување на соработката со „светците“ и дека многу клубови се интересираат за потписот на Тиаго Силва.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Во моментов нема никакви преговори за продолжување на соработката. Ќе седнеме да преговараме во декември и ќе видеме што ќе се случи. Многу клубови се интересираат за Тиаго“, истакна агентот.

„Доколку не го продолжи договорот на крајот на сезоната ќе биде слободен да избере нов клуб. Не е тајна дека Тиаго го носи Милан во срцете и можно е повторно да се врати на Сан Сиро“, додаде агентот на Тиаго Силва.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…