Дома Останати Австралија Опен: Ѓоковиќ елиминиран од 58 тенисер во светот

Австралија Опен: Ѓоковиќ елиминиран од 58 тенисер во светот

djokovic

Шок за Новак Ѓоковиќ.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Кореецот Хејон Чунг прирерди вистинско изненадување победувајќи го Новак Ѓоковиќ на Австралија Опен, Чунг во овој моемнт 58 тенисер во светот.

Иако се беше решено во три сето, мечот траеше нешто помалку од три ипол часа. Во првиот сет Ѓоковиќ два пати го изгуби својот сервис и тоа веднаш на почетокот на сетот, но сепак успеа да се врати и да стигне до тај-брејк.

Тука Чунг беше подобар и го доби првиот сет. Ѓоковиќ започна лошо и во вториот сет, а Чунг на крајот успеа да дојде и до 2:0 во сетови.

Во третиот сет повторно се играше тај-брејк во кој Чунг ја искористи првата меч топка за голем успех.

Ѓоковиќ – Чунг 6:7 (4), 5:7, 6:7 (3)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …