Дома Фудбал Останато Абердин победи, но Миовски повторно остана без тренер

Абердин победи, но Миовски повторно остана без тренер

Тимот на Абердин денеска се пласираше во полуфиналето од шкотскиот куп, но по натпреварот против Килмарнок кој го добија со 3:1 одново останаа без тренер.

Искусниот Нил Ворнок кој беше доведен како привремено решение одлучи да си замине. Ворнок во Абердин пристигна на стартот на оваа година, но и покрај пласманот во полуфиналето Абердин се мачи во шкотскиот шампионат.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Иако Миовски е ефикасен и постигнува голови, Абердин не знае за победа на пет натпревари во првенството, има дури три порази во низа. Според најавите фаворит за наследник на Ворнок е Нил Ленон кој во 2021 го водеше Селтик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…