Дома Трансфер зона Toлку од Саудиска Арабија: Фирмино експресно си заминува

Toлку од Саудиска Арабија: Фирмино експресно си заминува

Бразилецот Роберто Фирмино минатото лето изненади многумина откако го напушти Ливерпул и покрај понудите од европските клубови избра да продолжи во Ал Ахли од Саудиска Арабија.

Фирмино имаше одлично деби во кое постигна хет-трик, меѓутоа како што одминува времето, се повеќе е очигледен неговиот пад во дормата. Наводно, Фирмино никако не успеал да се прилагоди на живототот во Саудиска Арабија и тоа се одразило и на неговите настапи на теренот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Медиумите пренесуваат дека Бразилеот веќе ја известил управата на Ал Ахли за желбата да си замине.

Се шпекулира дека веќе има понуди од МЛС лигата, меѓутоа опција е и враќање во Европа каде што интерес покажале клубови од Турција, Италија и Шпанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Постигнат договор, Лукаку се сели во Наполи

Ромелу Лукаку кариерата ќе ја продолжи во Наполи, пренесуваат италијанските медиуми. Како …