Дома Останати Ракомет Tрансферот на екс-голманот на Вардар во Битола еден од најдобрите трансфери во ЛШ

Tрансферот на екс-голманот на Вардар во Битола еден од најдобрите трансфери во ЛШ

Битолскиот тим Пелистер се врати во Лигата на шампиони по 18 години, па затоа ова лето реши да се засили со неколку играчи, меѓу кои е и голманот Калифа Гедбан.

Европската ракометна федерација (ЕХФ) оцени дека Гедбан е еден од најдобрите 10 трансфери меѓу екипите во Лигата на шампиони (ЛШ).


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Голманот од Алжир, кој во 2019 година беше дел од шампионскиот тим на Вардар, се врати во Македонија и треба да му помогне на Пелистер да избори подобри резултати во ЛШ.

Во топ-10 трансфери на листата на ЕХФ се и Хасан Кадах од Замалек во Кјелце, Александар Блонц од ПИК Сегед во ГОГ, Феликс Клар од Алборг во Магдебург, Јакоб Холм од Фуксе Берлин во ПСЖ, Миха Зарабец од Кил во Висла Плоцк, Никлас Ландин во Алборг, како и Венсан Жерар кој го засили Кил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

ЕХФ донесе конечна одлука за Драган Начевски!

Судот на Европската ракометна федерација денеска донесе конечна одлука за Драган Начевски …