Дома Останати Авто Мото Oфицијално: Луис Хамилтон го продолжи договорот со Мерцедес

Oфицијално: Луис Хамилтон го продолжи договорот со Мерцедес

Луис Хамилтон конечно стави потпис на нов договор со Мерцедес.

Британецот беше слободен возач од 1. јануари, а после долгите преговори тој реши да ја продолжи соработката.

Актуелниот светски шампион и германскиот тим потпишаа нов едногодишен договор според кој Британецот ќе заработи околу 40 милиони евра.

„Среќен сум што останувам и што влегувам во деветтата сезона со Мерцедес. Остваривме неверојатни работи заедно и се радувам што продолжуваме понатаму“, изјави Хамилтон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Големо интервју на Перез – детално ја објаснува идејата за Суперлигата!

Во претходните денови се крена многу прашина откако 12 клубови се решија да формираат ново…