Дома Македонски спорт Мак фудбал Oдредени судиите за 13. коло во ПМФЛ

Oдредени судиите за 13. коло во ПМФЛ

Во викендот кој е пред нас се игра 13. коло во ПМФЛ, натпреварите ќе се играат во сабота од 13:00 часот.

Денес се одредени и судиите за натпреварите.

13.КОЛО ВО ПМФЛ:

Пелистер – Струга ТЛ (М. Стојановски – Кичево)

Македонија ЃП – Шкупи (Д. Пилешков – Штип)

Брегалница – Скопје (А. Ставрев – Скопје)

Ренова – Шкендија (С. Трпчевски – Кавадарци)

Тиквеш – Борец (Д. Јакимовски – Скопје)

Работнички – А. Пандев (Ф. Идризи – Тетово)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Хрватот Живулиќ е првото засилување за Брегалница во зимскиот преоден рок

Во насока на квалитетно дополнување на играчките редови за пролетниот дел од сезоната, ФК …