Дома Фудбал Англија Oбјавен дресот на Тотенхем за наредната сезона (ФОТО)

Oбјавен дресот на Тотенхем за наредната сезона (ФОТО)

Познатиот портал „Footyheadlines“ кој е специјализран предвремено објавување на дресовите на фудбалските клубови ширум Европа, сега го објави дресот на Тотенхем.

Според дресот кој се појави на овој порта дизајнерите одлучиле да ја променат класичната верзија на дресот на лондонскиот тим. На новиот дизајн се наоѓаат сиви геометриски форми. Дресот е изработен од „Најк“ кој е спознор на клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија Дортмунд го отстапи стадионот за пациенти со коронавирус

Борусија Дортмунд стана уште еден фудбалски клуб кој се вклучи во борбата против коронавир…