Дома Фудбал Англија Oбамејанг донесе победа за Арсенал на „Сент Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

Oбамејанг донесе победа за Арсенал на „Сент Џејмс Парк“ (ВИДЕО)

Арсенал во првото коло од Премиер лигата како гостин го совлада Њукасл со 0:1.

Натпреварот на „Сент Џемс Парк“ беше интересен, но не видовме премногу убав фудбал, а на крајот постигнат беше само еден гол.

После само 45 минути игра не видовме погодоци. Двата тима имаа неколку солидни обид за во продолжение тимот на Емери да биде нешто по конкретен.

Моментот на одлука се случи во 58-та минута. Мејтланд-Најлс ја освои топката кон средината на теренот и фантастично го проигра Обамејанг кој погоди за 0:1.

До крајот Арсенал имаше прилика да постигне уште не некој гол меѓутоа остана 0:1.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Сејдини: ЕП е сон, во бараж натпреварите ќе ја видиме најдобрата Македонија

Денес претседателот на ФФМ Муамед Сејдини имаше свое излагање на генералното собрание. Сеј…