Дома Видео Moдриќ асистенција на тренинг славеше како да освоил Лига на шампиони 🎥

Moдриќ асистенција на тренинг славеше како да освоил Лига на шампиони 🎥

Се погласно се зборува дека Лука Модриќ ќе го напушти Интер по истекот на договорот на крајот на оваа сезона.

Сепак, Модриќ претходно кажа дека не сака да ја заврши кариерата, а наводно би можел да добие договор на една година. Хрватскиот играч за врска игра одлично оваа сезона и навивачите се воодушевени.

Колку му е важно да победува покажува и една ситуација од тренингот на Реал. Зидан ги подели играчите во две групи за да ги одмерат силите, а после една асистенција Модриќ славеше како неговиот тим да освоил Лига на шампиони. Погледнете…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ибрахимовиќ: Прашав колку играчи на Милан играле Лига на шампиони, мислев дека се шегуваат

Златан Ибрахимовиќ го пропушти првиот натпревар на Милан во Лигата на шампионите против Ли…