Дома Фудбал Meси нов капитен на Барселона, избрани и неговите заменици

Meси нов капитен на Барселона, избрани и неговите заменици

0
messi

Барселона денес избра нов капитен.

Откако клубот го напушти ветеранот Андрес Иниеста која замина во Јапонија, а сега дојде редот Меси да ја превземе капитенската лента.

Шпанскиот гигант преку својот Твитер соопшти дека Меси ќе биде новиот капитен, а негови заменици редоследно ќе бидат: Серхио Бускетс, Жерар Пике и Сержи Роберто.

Ќе потсетиме, пред Меси и Иниеста, капитени на Барселона беа Чави Хернандез и Карлес Пујол.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…