Дома Фудбал Италија Majсторија на Даглас Коста против Џенова (ВИДЕО)

Majсторија на Даглас Коста против Џенова (ВИДЕО)

Вечерва Јувентус игра против Џенова и е пред нова победа бидејќи води со 0:3.

Третиот гол беше дело на Бразилецот Даглас Коста кој изведе вистинска мајсторија. Матија Перин кој иако прими три гола вечерва беше одличен, сепак при овој удар на Коста не можеше ништо да направи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Судот донесе одлука, Сити ќе игра во Лигата на шампиони!

Арбитражниот спортски суд (КАС) во Лозана денес ја објави одлуката на жалбата на Манчестер…