Дома Фудбал Англија Maчестер Јунајтед со автобуси на неколку локации ќе се обиде да ги збуни навивачите

Maчестер Јунајтед со автобуси на неколку локации ќе се обиде да ги збуни навивачите

Maнчестер Јунајтед превзема посебни безбедносни мерки за да не дојде до ново одложување на натпреварот со Ливерпул.

Јунајтед вечерва треба да го пречека Ливерпул и „црвените ѓаволи“ стравуваат од повторено сценарио од 2. мај кога навивачите се собраа пред стадионот и го одложија дербито.

За да се избегнат проблеми Манчестер Јунајтед презема посебни безбедносни мерки во хотелот каде што престојуваат фудбалерите, а исто така ќе бидат поставени шест автобуси пред неколку хотели за да се збунат навивачите. Освен тоа се зголемува и обезбедувањето пред „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гвардиола се жали: Имавме само 10 минути да се спремиме

Манчестер Сити вчера не успеа да го победи Саутемптон на домашен терен и одигра само 0:0. …