Дома Фудбал Останато Maрадона: Сонувам да и дадам гол на Англија и со другата рака

Maрадона: Сонувам да и дадам гол на Англија и со другата рака

Легендарниот Диего Армандо Марадона сигурно е еден од најдобрите во историјата, многумина би кажале и најдобар фудбалер во историјата. За три дена тој ќе го прослави својот 60. роденден.

Непосредно пред својот роденден Марадона откри која е неговата желба за роденденски подарок.

„Мојот сон е да и дадам на Англија уште еден гол, овој пат со другата рака“, порача Марадона.

Нормално, Марадона мислеше на голот на Светското првенство во 1986 година кога настана познатата „Божја рака“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Проблем за Милан, се повреди еден од најсигуруните во одбраната

Mилан вчера после пресврт славеше против Селтик во Лига Европа и така го обезбеди пласмано…