Дома Фудбал Италија Maлдини: Сакавме Меси да го доведеме во Милан

Maлдини: Сакавме Меси да го доведеме во Милан

Екс-директорот на Милан, Паоло Малдини потврди дека Милан направил конкретен обид да го доведе Лионел Меси на „Сан Сиро“, меѓутоа по извесно време сфатиле дека не се во можност тоа да го направат.

„Росонерите“ биле еден од клубовите кои направиле чекор да го доведат Аргентинецот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Сакавме да го доведеме Меси, се јавивме да го ангажираме, но по 10 дена сфативме дека тоа не е можно. Навистина е фантастичен играч, се обидовме, меѓутоа за нас тоа беше невозможно“, изјави Малдини.

Меси ќе потсетиме по заминувањето од Барселона го избра ПСЖ, а потоа се одлучи ова лето да продолжи во Интер Мајами.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…