Дома Фудбал Италија Mурињо доби мурал во Рим 📸

Mурињо доби мурал во Рим 📸

Жозе Мурињо на Рома неодамна и го донесе првиот европски трофеј после 61 година, а тоа е причина што веднаш стана миленик помеѓу навивачите.

Веднаш по освојувањето на Конференциската лига Мурињо во „вечниот град“ доби мурал на кој е претставен како имераторот Цезар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Готово: Газдите на Сити го купија и Палермо!

Meдиумите во Италија попладнево пренесуваат дека работата е завршена и газдите на Манчесте…