Дома Останати Кошарка НБА Joкиќ продолжува да гази, Далас победи и без Дончиќ 🎥

Joкиќ продолжува да гази, Далас победи и без Дончиќ 🎥

Денвер и сигурно ќе биде во топ 4 екипи на Заоадот сезонава во НБА.

Денвер вчера на домашен терен славеше против Торонто со 121:111, тој триумф го обезбеидја во последната четвртина кога направија серија од 19:2. Повторно одлична вечер имаше Никола Јокиќ кој стигна до дабл-дабл учинок од 19 поени и 11 скока, поентерски најефикасен кај Денвер беше Мјакл Портер Јуниор со 23 поени.
Во редовите на Торонто најрасположен беше Ануоби со 25 поени. Денвер сега е четврти на Западот со скор од 42:21 зад Клиперси кои се на 43:21.

Дончиќ добил мал одмор, меѓутоа и покрај Далас го победи Детроит со 115:105. Во отсуство на Словенецот Тим Хардвеј ја презема лидерската улога со 42 поени. Џексон и Стујарт со по 20 поени беа најпрецизни на спротивната страна.

НБА РЕЗУЛТАТИ: Детроит-Далас 105-115, Индијана-Бруклин 113-130, Хјустон-Милвоки 143-136, Минесота-Г. Стејт 126-114, Денвер-Торонто 121-111, Оклахома Сити-Њу Орлеанс 95-109.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Барселона ќе му врачи отказ на Куман

Каталонските медиуми пренесуваат дека на крајот на сезоната Барселона најверојатно ќе му в…