Дома Фудбал Италија Eпилог од хаосот во Неапол: Уапсени 470 хулигани! 🎥

Eпилог од хаосот во Неапол: Уапсени 470 хулигани! 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Вчера во Неапол пред реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите каде што реваншот го играа Наполи и Ајнтрахт дојде до големи судири и нереди.

На навивачите на Ајнтрахт им беше забрането да дојдат на гостувањето како и да купуваат карти, но тие и покрај се се појавија во голема броја на улиците во градот. Освен тоа имаа и поддршка од фановите на Аталанта од Бергамо.

Неколку часа пред натпреварот се водеше вистинска „војна“ на улиците. Полицијата на крајот идентификуваше и уапси 470 хулигани на Франкфурт, од кои 120 во раните утрински часови во Фросиноне. Останатите 350 хулигани како што пишуваат италијанските медиуми биле во полициската станица во Салерно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…