Дома Фудбал Италија Eлмас „пукна петарда“ во голот на Јувентус! 🎥

Eлмас „пукна петарда“ во голот на Јувентус! 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас вечерва постигна гол за водство од 5:1 на Наполи против Јувентус.

Наполи игра одлично и е на чекор од убедлива победа против Јувентус кој е второпласиран на табелата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Бомба“ во НБА: Кајри Ирвинг побарал трејд!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Ѕвездата на Бруклин …