Дома Фудбал Германија Eден од најдобрите светски судии со тешка повреда ја завршува кариерата?

Eден од најдобрите светски судии со тешка повреда ја завршува кариерата?

Eден од најпознатите светски судии, Феликс Брих дожиеа тешка повреда, поради која најверојатно ќе ја заврши кариерата.

Германските медиуми објавија дека Брих повредата ја заработил во текот на натпреварот помеѓу Ајнтрахт и Штутгарт, претходниот викенд во Бундеслигата.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Феликс Брих од пред две години повеќе не е на листата на ФИФА и на прагот е на шестата деценија од животот, па ваквата повреда веројатно значи и крај на неговата кариера.

Кариерата Брих ја започна во 2004 година, а на ФИФА листата беше од 2007 до 2021 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…