Дома Фудбал Aнчелоти за Модриќ: Не е важно колку играш, туку што покажуваш

Aнчелоти за Модриќ: Не е важно колку играш, туку што покажуваш

Реал Мадрид во 26. коло во Ла Лига славеше на свој терен во дербито против Севиља со 1:0, а најзаслужен за овој триумф на „кралевите“ беше Лука Модриќ кој на теренот доби шанса во 75. Минута.

Модриќ не добива преголема минутажа сезонава во Реал Мадрид, меѓутоа тоа не го спречува да ја покаже класата кога е на теренот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Пофалби за Модриќ по натпреварот испрати и тренерот Карло Анчелоти.

„Не можам да знам што размислува. Модриќ е многу добар и скромен човек. Не знам дали сака да остане во Реал Мадрид и да биде резерва. Се што можам јас да кажам е дека не е важно колку време си на теренот, туку што покажуваш за тоа време. Како би можел да му помогнам?

Не знам, тешко дека би можел. Го разбирам кога е тажен, меѓутоа ова не е крај за него. Голем дел од јавноста мисли дека е така, но не е. Погледнете тој има 39 години, а прави неверојатни работи на теренот“, изјави Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Европска селекција ќе игра на Копа Америка

Фудбалскиот сојуз на Израел потпиша договор за соработка со Фудбалската конфедерација на Ј…