Дома Фудбал Aлбанецот Реј Манај блесна со хет-трик за Барселона 🎥

Aлбанецот Реј Манај блесна со хет-трик за Барселона 🎥

Барселона со победа ги започна подгоотвките за новата сезона, победен беше Гимнастик со 4:0.

Роналд Куман излезе со два различни состави, а подобар се покажа оној во второто. Во првиот дел не видовме голови. Резултатот беше отворен во 60. минута со голот на албанскиот репрезентативец Реј Манај.

Последните три гола паднаа во последните пет минути. Манај постигна уште два и дојде до хет-трик. Коладо го постигна единствениот гол кој не беше дело на Албанецот.

Реј Манај е фудбалер кој настапува за „Б“ тимот на Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…