Дома Фудбал Лига на шампиони Aдеми со мајсторски гол и асистенција го одведе Динамо пред портите од ЛШ! (ВИДЕО)

Aдеми со мајсторски гол и асистенција го одведе Динамо пред портите од ЛШ! (ВИДЕО)

Тимот на Динамо Загреб дојде на чекор од пласман во Лигата на шампионите откако денес го победи Френцварош со 0:4 и се пласираше во последното коло од квалификациите.

Еден од најзаслужните во овој триумф беше македонскиот фудбалер Арјан Адеми кој постигна гол и запиша асистенција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ова се 30-те стадиони со најжешка атмосфера: „Бомбониера“ без конкуренција!

Еминентниот француски весник „Франс Фудбал“ ги избра 30-те стадиони каде има „најжешка“ ат…