Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Шпанија е прв финалист на ЕП 🎥

Шпанија е прв финалист на ЕП 🎥

Репрезентацијата на Шпанија е прв финалист на ЕУРО откако ја совлада Франција 2:1 во првото полуфинале во Минхен.

Франција конечно постигна гол од игра и прва дојде до водство со голот на Коло Муани на асистенција на Мбапе.

Лига Нации: Се освен прво место ќе биде катастрофа за Македонија! ↓↓↓

Потоа следуваше спектакуларен гол на хитот на ова Европско првенство, 16-годишниот Јамал кој покажа дека е нова фудбалска ѕвезда. Само неколку минути подоцна Олмо погоди за целосен пресврт 2:1.

Во второто полувреме Дешамп направи неколку офанзивни измени, Франција тргна на се или ништо, но не создаде изгледни шанси за гол и не успеам да дојде до израмнување.