Дома Македонски спорт Мак фудбал Чешка не победи со пенал во последна минута🎥

Чешка не победи со пенал во последна минута🎥

Македонската репрезентација одигра солидно, но сепак беше поразена на гостувањето кај Чешка со 2:1.

Македонија беше порамноправна против селекција која настапува на Европското првенство и загубивме со пенал во последната минута.

1/8 финале: Италија и Германија фаворити, но ... ↓↓↓

Чешка создаде неколку шанси во првото полувреме, но не успеа да го совлада Димитриевски. По 15 минути игра во второто полувреме беше досуден пенал за Чешка, а сигурен реализатор беше Шик.

Пет минути подоцна по одличниот удар на Трајковски, Алими ја смести топката во мрежата за 1:1. Кога се чинеше дека тоа ќе биде конечен резултат во 6-та минута од судиското продолжение Чешка доби уште еден пенал, а Барак погоди за 2:1