Дома Фудбал Лига на шампиони Супер полувреме во Мадрид: Брзи два гола на Ливерпул, Гризман блесна кај Атлетико 🎥

Атлетико Мадрид и Ливерпул играат фантастичен натпревар вечерва во Лигата на шампионите.

После 45 минути во Мадрид видовме четири гола и тоа по два на двете страни. Ливерпул започна фуриозно, Милнер го искористи одличниот шут на Салах и се запиша во листата на стрелци уште во седмата минута. Во 13. минута момците на Клоп имаа веќе 0:2, стрелаше Наби Кеита.

Атлетико како да чекаше да прими два гола па да заигра фудбал. Тогаш почнаа домаќините да создаваат шанси, а од првата намалија на 1:2 преку Гризман. До крајот на полувремето Гризман постигна и уште еден гол, но треба да се истакне дека голема работа пред овој гол на Гризман заврши Жоао Феликс.