Дома Македонски спорт Пандевци до голема победа во последна минута, Захов му „подари“ реми на Работнички

Денес беа одиграни првите четвртфинални натпревари од фудбалскиот Куп на Македонија.

Големо внимание привлече дуелот помеѓу Шкендија и Работнички, кој заврши без победник (1:1). Шкендија поведе со голот на Жуниор уште во 8-та минута од мечот, а Работнички израмни со погодокот на Драган Стојков во 33-та минута после катастрофалната грешка на голманот Захов.

Како е да се биде професионален Counter-Strike играч! ↓↓↓

Актуелниот бранител на трофејот Академија Пандев славеше на гостувањето кај Шкупи со 1:0 и така направи голем исчекор кон полуфиналето.

Единствениот гол на мечот беше постигнат буквално во последната минута од судиското продолжение, кога Темелков го матираше голманот на домаќините.