Дома Фудбал Франција Конечно: После три месеци моќното на трио на ПСЖ од првата минута заедно на теренот

Лионел Меси, Килијан Мбапе и Нејмар после повеќе од три месеци би требало да заиграат заедно во тимот на ПСЖ од првата минута.

После победата против Реал Мадрид ПСЖ вечерва гостува кај Нант, а Покетино сака да го воигрува ударното три и се очекува Мбапе, Нејмар и Меси да го започнат натпреварот.

Му ги броиме деновите на Тен Хаг во Манчестер! ↓↓↓

ПСЖ е лидер на табелата со 59 бодови, дури 13 повеќе од Олимпик Марсеј и титулата во овој момент се доведува во прашање.

Сепак, ударното трио мора да се воигрува за она што е најважно, а тоа е нападот на Лигата на шампионите. Реваншот со Реал на програмата е на 9. март.