Дома Актуелно Голот на Салцбург е нешто посебно: Пета од центарот за совршена контра во 89-тата минута (ВИДЕО)

Во вчерашниот натпревар помеѓу екипите кои имаат ист сопственик „Ред Бул“, Лајпциг и Салцбург заврши со победа од 2:3 на гостите.

Салцбург имаше предност од 0:2, но домаќинот успеа да стигне до 2:2, а во 89-татата минута Гулдбрасен донесе радост на својот тим.

Тој постигна гол после два фантастични потези на неговите соиграчи! Прво Јунузовиќ со пета од центарот отвори совршена контра за Волф, кој исто така со пета ја проследи топката до Гулдбрасен кој доби ситуација еден на еден со противничкиот голман.