Дома Фудбал Останато Барселона со пресврт до четвртфинале во Лига Европа🎥

Барселона со пресврт до четвртфинале во Лига Европа🎥

Барселона со пресврт славеше над Галатасарај (1:2) и се пласира во четвртфинале. Ренџерс не дозволи изненадување против Црвена Звезда.

Галатасарај поведе после еден корнер во 29 минута, но само осум минути следуваше магија на Педри. Талентот на Барселона ги фрли на земја противничките дефанзивци и постигна гол во стилот на Меси.

Второ коло во ЛШ: Најголемото дерби се игра во Лондон! ↓↓↓

Ви второто полувреме Обамејанг ги постави конечните 1:2, што беше доволно за Каталонците да се пласираат во четвртфинале.

Ренџерс го преживеа „пеколот“ во Белград, иако Црвена Звезда започна фуриозни и поведе во 10-та минута со 1:0. Сепак на крајот гостите загубија со 2:1, а во првиот дел имаа предност од три гола.

Пласман во четвртфиналето обезбедија уште Аталанта и Брага.