Дома Фудбал Англија Џерард реши да каже КРАЈ!

Џерард реши да каже КРАЈ!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Легендата на Ливерпул, Стивен Џерард реши да ја заврши кариерата откако неговиот Ла Галакси ја заврши сезoната, пренесуваат англиските медиуми.

Џерард има 36 години, а речиси целата своја кариера, ја мина во Ливерпул. Стиви Џи како капитен ги предводеше „црвените“ цели 12 години. За Ливерпул одигра 710 натпревари и постигна 186 голови.

Џерард со Ливерпул во 2005 година ја освои Лигата на шампионите, вкупно со тимот од „Енфилд“ освои осум трофеи, но не и Премиерлигата. За англиската репрезентација запиша 114 настапи со 21 постигнат гол.

Последните два сезони Џерард ги мина во ЛА Галакси, тој за овој тим одигра 38 натпревари и постигна пет гола, а последниот е против некогашниот ривал од Евертон, голманот Тим Хауард.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Милан преговара со ѕвездата на Виљареал

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ми…