Дома Фудбал Лига на шампиони Џеко: Не заслуживме да бидеме поразени

Џеко: Не заслуживме да бидеме поразени

Интер и Реал Мадрид вчера одиграа натпревар во кој на крајот славеа „кралевите“ со гол во 90. минута.

Шанси имаше и на двете страни, Интер беше посебно опасен во првото полувреме, но изостана реализацијата. Натпреварот го реши Родриго после асистенцијата од Камвинга пред самиот крај.

Во Интер сигурно имаат за што да жалат. Дека поразот е незаслужен смета и Един Џеко.

„Незаслужен пораз. Заслуживме повеќе. Одигравме одлично, но тешко е кога нема да постигнеш гол“, изјави Џеко.

Дека поразот на Интер е незаслужен сметаше и Марсело Брозовиќ.

Во групата Интер сега има три бода, како и Шериф кој го изненади Шахтјор со 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Само Перишиќ во Серија А постигнал гол од пенал со двете нозе

Интер вчера го доживеа првиот пораз сезонава во Серија А, Лацио бешѓе подобар од „нероаѕур…