Дома Луд Спорт Џака ексираше Кока Кола и стана хит на социјалните мрежи 📷

Џака ексираше Кока Кола и стана хит на социјалните мрежи 📷

Швајцарија и Франција одиграа фантастичен натпревар, кој на крајот заврши со најголемото изненадување на ЕУРО.

Швајцарија ја елиминира Франција после изведување на пенали, а во центар на внимание беше Гранит Џака, кој си зема шишенце со Кока Кола пред пеналите и стана хит на социјалните мрежи.

Секако, сите веднаш почнаа да го провоцираат Кристијано Роналдо, кој кажа дека не конзумира Кока Кола на една од пресконференциите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Со повеќе од 1800 дронови се направи неверојатен спектакл на отварањето на ЛОИ 🎥

Денес официјално беа отворени Олимписките игри во Токио. Свечената церемонија беше без гле…