Дома Трансфер зона Њукасл ја користи кризата во Лестер: Сака да им „украде“ две ѕвезди

Њукасл ја користи кризата во Лестер: Сака да им „украде“ две ѕвезди

Eкипата на поранешниот англиски шампион Лестер во последниот период е во резултатска криза, а тоа сака да го искористи Њукасл.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Според последните најави од Островот Њукасл ќе се обиде да доведе две ѕвезди на Лестер во зимскиот преоден рок. Прв на листата желби на менаџерот Еди Хау е Јури Тилеманс.

Белгиецот во јуни 2023 година ќе биде слбооден агент, а Њукасл за него е спремен да плати оштета и да го доведе уште во јануари.

Покрај Тилеманс се шпекулира и за Џејмс Медисон. Повремениот репрезентативец на Англија би го чинел клубот многу повеќе пари, но Хау верува дека сигурно донесе квалитет во средниот ред.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Барселона ја сакаат ѕвездата на Ливерпул

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Милан и Барселон…