Дома Трансфер зона Њукасл и Манчестер Јунајтед се борат за потписот на Тилеманс

Њукасл и Манчестер Јунајтед се борат за потписот на Тилеманс


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Плејмејкерот на Лестер, Јури Тилеманс ќе биде еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот следното лето.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната и Тилеманс одби да ја продолжи соработката со „лисиците“, па потврди дека заминува како слободен агент.

Неколку европски гиганти се заинтересирани за неговиот потпис, но главната битка ќе ја водат Манчестер Јунајтед и Њукасл.

Двата клуба веќе почнале преговори со агентот, а Тилеманс сака да игра во клув кој настапува во Лигата шампиони.

Интерес покажуваат уште Рома и Јувентус, но најверојатно Белгиецот ќе остане во Премиер лигата.

Коментари
  • Милан го сака Тилеманс

    Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Плејмејкерот на Лестер, Јури Тилеманс ќе биде еден …
  • Тилеманс се сели во Серија А

    Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Плејмејкерот на Лестер, Јури Тилеманс ќе биде еден …
  • Јувентус тргнува по Тилеманс

    Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Плејмејкерот на Лестер, Јури Тилеманс ќе биде еден …
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул тргнува по Жил Кунде

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Англискиот гигант Ливерпул е силно заинтересиран за…