Дома Трансфер зона Њукасл го прави голманот на Брајтон шести најскап во историјата?

Њукасл го прави голманот на Брајтон шести најскап во историјата?

Премиерлигашот Њукасл се поврзува со многу имиња откако на чело на клубот застанаа богати газди.

Во зимскиот преоден рок Њукасл доведе неколку засилувања и нов тренер и набрзо овој тим започна да игра многу подобро и го обезбеди опстанокот кој се доведуваше во прашање во првиот дел од сезоната.

Според најавите од Островот на лето Њукасл ќе се обиде да доведе нов голман, а мета е чуварот на мрежата на Брајтон Роберт Санчез. 24-годишниот голман напредуваше во претходните сезони и Њукасл за него ќе плати 30 милиони евра со што ќе го направи шести најскап голман во историјата.

Пред него ќе останат само Кепа, Алисон Бекер, Едерсон, Тибо Куртоа и Буфон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус од Челзи го бара Канте или Жоржињо

Челзи и Јувентус преговараат за трансфер на Матијас де Лихт на „Стенфорд Бриџ“, а се поизв…