Дома Фудбал Англија Јунајтед после пенал рулет закажа дуел со Сити во финалето од ФА Купот

Јунајтед после пенал рулет закажа дуел со Сити во финалето од ФА Купот

Во финалето од ФА Купот ќе гледаме градско дерби на Манчестер, откако Јунајтед попладнево го елиминира Брајтон после изведување на пенали.

После 120 минути игра немаше голови, иако видовме по неколку одлични шанси за гол на двете страни.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Победникот се решаваше на пенали, а клучна беше седмата серија. Откако сите шест изведуваше на двете страни беа прецизни, трагичар за Брајтон беше Соли Марч, кој не успеа да постигне гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…