Дома Фудбал Репрезентации Јужноамериканците не ризикуваат: Одложена и Копа Америка!

Јужноамериканците не ризикуваат: Одложена и Копа Америка!

Oсвен Европското првенство фудбал, одложена е и Копа Америка, пренесуваат странските медиуми.

Копа Америка исто како и Европското првенство требаше да се игра ова лето, но поради проблемите со Коронавирусот одложена е за летото 2021 година, исто како и ЕП.

Иако во Јужна Америка во овој момент не владее вонредна ситуација поради заразата, тие не сакаат ништо да препуштат на случајноста со оглед дека има многу фудбалери во репрезентациите кои играат во европските клубови.

Минатата година Копа Америка беше одржана во Бразил и на таа триумфирааа „Кариоките“. Оваа година турнриот требаше да се одигра во Аргентина и Колумбија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Вакво нешто му се случува првпат во кариерата: Меси е во голгетерска криза

Голгетерски на Меси не му оди: Со ваква криза Аргентинецот се соочува за првпат Екипата на…