Дома Топ вести Јувентус ја најде замената за Погба

Јувентус ја најде замената за Погба

Јувентус е во потрага по квалитетен играч за врска во зимскиот преоден кој треба да биде замена за суспендираниот Погба.

Прво име на списокот на „старата дама“ е данскиот репрезентативец и член на Тотенхем, Пјер-Емил Хојберг.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Искусниот играч за врска не е задоволен од минутажата која ја има во актуелната сезона и сериозно ја разгледува и опцијата да си замине од Лондон веќе во јануари.

Тотенхем исто така е спремен да се раздели со Хојберг во јануари, а Јувентус веќе ги направил првите контакти со неговиот агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

По Италијанец – Србин на клупата на Брера!

Управата на ФК АП Брера Струмица за шеф на стручниот штаб го именуваше Бојан Круљ од Србиј…