Дома Трансфер зона Јувентус тргнува по дефанзивецот на Бенфика

Јувентус тргнува по дефанзивецот на Бенфика


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Приоритет на Јувентус во зимскиот преоден рок ќе биде да ја засили левата бековска позиција.

„Бјанконерите“ сакаат уште во јануари да донесат наследник на Алекс Сандро, кој на крајот на сезоната сигурно ќе го напушти клубот.

Најголема желба на раководстворо на „старата дама“ е Алехандро Грималдо од Бенфика.

Договорот на Грималдо со Бенфика истекува на крајот на сезоната и тој на лето ќе биде слободен агент.

Јувентус ќе се обиде да го добеде во јануари за симболична сума, во спротивно Громалдо ќе пристигне во Торино на лето без обештетување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ПСЖ ја спрема последната понуда за Скринар, Интер е на потег

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Eкипата на ПСЖ ќе се обиде во последните мом…