Дома Трансфер зона Јувентус купува уште двајца српски репрезентативци

Јувентус купува уште двајца српски репрезентативци


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Душан Влаховиќ и Филип Костиќ играат одлично во дресот на Јувентус, а наскоро би можеле во Торино да им се придружат уште двајца сонародници.

Јувентус во зимскиот преоден рок сака да ја засили одбраната и приоритет е доведување на еден централен дефанзивец, а прав цел е Страхиња Павловиќ.

21-годишниот дефанзивец игра одличо во Салцбург, а Јувентус е спремен да понуди 25 милиони евра за неговиот потпис.

Како што е познато од поодамна Јувентус работи на трансферот на Сергеј Милинковиќ-Савиќ од Лацио, кој на крајот на сезоната сигурно ќе ја промени средината.

Неговиот агент Кежман наводно веќе има договор со „старата дама“, а Јувентус е спремен за неговиот потпис да понуди 70 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Абрахам се враќа во Премиер лигата, во големиот ривал на Челзи

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англиските медиуми п…