Дома Трансфер зона Јувентус и Милан во битка за потписот на Жржињо

Јувентус и Милан во битка за потписот на Жржињо


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Италијанскиот репрезентативец Жоржињо има догово со Челзи до крајот на сезоата и нема намера да го продолжи истиот.

Готово сигурно плејмејкерот ќе го напушти Челзи како слободен агент, а веќе почна битката за неговиот потпис.

30-годишниот италијански репрезентативец сака подолг договор, додека Челзи му нуди двегодишен договор.

Најсилен интерес за него покажуваат италијанските гиганти Милан и Јувентус, кои веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Се очекува преговорите да се интензивираат од јануари, а Жоржињо е спремен да се врати во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Италијанскиот гигант…