Дома Фудбал Италија Јувентус го претстави дресот за новата сезона

Јувентус го претстави дресот за новата сезона

Јувентус оваа сезона ги разочара навивачите бидејќи после цели десет години сезоната ја заврши без трофеј.

„Старата дама“ веќе се спрема за следната сезона и денес ги претстави новите дресови за сезоната 2022/23.

Јувентус ја продолжи соработката со „Адидас“ кој креираше дрес во традиционалната бела боја, со црни линии кои се изработени на многу интересен начин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Во Париз потфрлила и полицијата: Полицаец прска со солзавец навивачи кои имаат билети 🎥

Потфрлија Французите во организацијата на финалето во Лигата на шампионите и тоа е јасно. …