Дома Трансфер зона Јувентус во потрага по лев бек

Јувентус во потрага по лев бек


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Приоритет на Јувентус во зимскиот преоден рок ќе биде да ја засили левата бековска позиција.

„Бјанконерите“ сакаат уште во јануари да донесат наследник на Алекс Сандро, кој на крајот на сезоната сигурно ќе го напушти клубот.

Раководството направило листата од неколку имиња, а двајца се фаворити – Алехандро Грималдо од Бенфика и Рафаел Гереро од Борусија Дортмунд.

Договорите на споменатите двајца истекуваат на лето, па тоа ги прави атрактивни за многу клубови.

Јувентус сака да ја победи конкуренцијата и е спремен да плати за да донесе еден од нив во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…